Najnowsze posty

Najlepsze namioty karpiowe na zasiadkę

Namioty wędkarskie na stałe zagościły w grupie produktów, które są przysłowiowym „must have”. Zabierane są zarówno na krótkie, kilkugodzinne zasiadki, jak i na całodniowe sesje, spontaniczne nocne lub kilkudniowe wyprawy. Podczas krótkotrwałych wypadów ograniczeni jesteśmy przez czas, więc namiot, który zabieramy ze sobą powinien przede wszystkim rozkładać się szybko i łatwo, a kompaktowość podczas transportu jest mile widzianą cechą. Są też tacy, którzy nad wodą spędzają tygodnie, a nawet miesiące ciągłej zasiadki. Dla tej docelowej grupy najważniejsza jest wytrzymałość namiotu, który przez naturę będzie poddany przeróżnym próbom (nawałnice, wiatry, burze).

Namioty wędkarskie, nie tylko karpiowe

Zdecydowaną większością wśród wędkarzy odbywających długie zasiadki będą karpiarze. To bez wątpienia w ich kolekcjach znajdziemy niekiedy kilka różnych namiotów, dostosowanych do poszczególnych potrzeb. Jednak coraz częściej po komfort, jaki zapewnia namiot lub brolly, sięgają też wędkarze łowiący w innym stylu. To właśnie druga z tych grup najczęściej decyduje się na szybkie sesje nad wodą. 

 

Wtedy z pomocą przychodzą popularne „brolki”. Z technicznego punktu widzenia są to parasole o dużej średnicy, których możemy używać w formie stojącej (na jednej głównej sztycy umocowanej w podłożu), lub przytwierdzonej jedną ze stron do podłoża za pomocą tzw. śledzi, czyli kołków w kształcie litery „T”. Przykładem takiego typu schronienia może być np. Radical Black Session. Często możemy spotkać też takie modele, które mocuje się jedynie za pomocą wcześniej wspomnianych kołków. Najczęściej posiadają większą średnicę, a za przykład posłużą nam: JRC Defender Oval Brolly, lub Strategy Brolly 55’. Te modele posiadają dodatkowe osłony po bokach, przydatne podczas deszczu lub wiatru. Występują oczywiście modele, które mają w pełni zamykany przedni panel. Mogą one z powodzeniem spełniać rolę małego namiotu. I tutaj nie zabraknie nam możliwości wyboru: Carp Spirit Arma Skin Speed-R Brolly lub Fox R-series Brolly system. Wszystkie wcześniej wymienione produkty łączy dość spora długość transportowa. Producenci wielu firm wzięli to pod uwagę, a na rynku pojawiły się namioty na tzw. „pająku”. W mgnieniu oka zyskały ogromną popularność, dzięki swoim niewielkim wymiarom transportowym oraz ekspresowym czasie rozkładania. Wystarczy dosłownie kilka minut, aby namiot był gotowy. Poszczególne modele rzecz jasna różnią się od siebie niuansami, a każdy z producentów wprowadza coraz to nowsze udogodnienia. Przykłady? U nas na pewno ich nie zabraknie!

 

 

To oczywiście tylko kilka namiotów z całej, szerokiej oferty.

 

Namioty karpiowe – wersje XXL

Długie zasiadki trwają niejednokrotnie kilka tygodni lub nawet ciągną się miesiącami. Dla niektórych to nierealne, a dla innych spełnienie marzeń. Tak czy inaczej, spędzając tyle czasu nad ulubionym zbiornikiem, namiot to zwykle jedyne schronienie, które nie może zawieść. Podczas takich wypraw rzadko spędzamy czas samotnie, więc nie jest zaskoczeniem spore zainteresowanie namiotami, z których korzysta cała grupa. Są to tzw. „sociale”. Cechuje je spory gabaryt, aby zapewnić użytkownikom komfort. Za przykłady posłużą nam:

Namioty te możemy w razie potrzeby szybko złożyć a za schronienie posłużą nam bardziej wytrzymałe. I tutaj czas na typowe, małe lub duże namioty przystosowane do każdych warunków. Cechuje je często gruby, mocny materiał oraz rurki, które muszą być wytrzymałe. Warto również zaopatrzyć się w narzutę, szczególnie, kiedy planujemy zasiadki w niskich temperaturach. Namiotami do zadań specjalnych będą np.:

 

To również tylko kilka propozycji namiotów wędkarskich dostępnych w naszym sklepie.

Namioty w haczykowo.pl

W naszym sklepie znajdziecie szeroką ofertę. Zapraszamy na ulicę Przemysłową 3, gdzie każdy namiot zobaczycie na żywo, wejdziecie do środka i poczujecie się jak na zasiadce!

Opublikowane w: Default category

Zostaw komentarz