Filtrowanie

W promocji

Na stanie

Cena

60,00 zł - 1 410,00 zł

Waga (g)

355 g - 434 g

Wielkość kołowrotka

1000 - 14000

Kołowrotki feederowe

Kołowrotki feeder w haczykowo.pl

 

W ofercie sklepu haczykowo.pl znajdziecie kołowrotki do każdego stylu łowienia od wielu znanych producentów takich jak Shimano, Daiwa, Preston, Matrix, Flagman, Ryobi, Nytro, Fox, Nash i wielu innych. Z pewnością dobierzesz i dopasujesz odpowiedni kołowrotek, który zapewni Ci komfortowe łowienie i długie użytkowanie.

 

Jaki kołowrotek do feedera klasycznego?

 

Aby wybrać odpowiedni kołowrotek do łowienie feederem klasycznym musimy w pierwszej kolejności ustalić jaki styl łowienia preferujemy i na jakich łowiskach będziemy łowić. Do łowienia koszykiem zanętowym w małych łowiskach celujemy w lekki kołowrotek o mniejszym rozmiarze. Wędki feederowe o długości do 300cm obłuży nam kołowrotek o wielkości 3000 lub 4000. Będzie on wystarczająco duży aby zmieścić odpowiednią ilość żyłki lub plecionki i nie będzie ciążył przy częstych rzutach lekkimi zestawami. Do kijów 330 - 360cm lepszym wyborem będzie  kołowrotek w rozmiarze 5000, który pozwoli na osiąganie większych odległości rzutu i zapewni wystarczającą moc przy zwijaniu cięższych zestawów. Przy wędkach 390cm lub dłuższych warto wybrać kołowrotki 5500 lub 6000. Przy dystansowym łowieniu będą one o wiele wydajniejsze ze względu na szerokość szpuli i bardzo często jej stożkowy kształt.

 

Jaki kołowrotek do metody?

 

Przy łowieniu method feeder możemy uznać, że dobór kołowrotka będzie zgodny z powyższym schematem. Do metody jednak powinniśmy zwrócić większą uwagę na moc i solidność kołowrotka. Przy łowieniu karpi, jesiotrów czy amurów będzie on poddany większym obciążeniom przy rzutach ale przede wszystkim holu duzych i walecznych ryb.

 

Najważniejsze cechy kołowrotków

 

Poza wielkością i mocą bardzo ważne jest aby kołowrotek był wyposażony w mocny klips a najlepiej dwa wysokiej jakości, okrągłe klipsy. Pozwoli to na precyzyjne i powtarzalne rzuty prosto w pole nęcenia. Skupienie ryb w łowisku przełoży się na ilość brań i ostatecznie więcej ryb w siatce. Do łowienia feederem warto zwrócić uwagę również na budowę szpuli. Dobrze jeżeli będzie ona płytka i wystarczająco pojemna aby zmieścić minimum 150m dobrej jakości żyłki lub plecionki.