Filtrowanie

W promocji

Na stanie

Cena

5,00 zł - 1 999,00 zł

Min. ciężar wyrzutu (g)

0 - 3

Max ciężar wyrzutu (g)

10 g - 35 g

Długość (cm)

300 cm - 370 cm

Długość transportowa

155 cm - 186 cm

Waga (g)

119 g - 215 g

Ilość składów

Wyporność (g)

2 - 14

Pellet Waggler Sinking Bomb

Na czym polega pellet waggler?

Pellet waggler to metoda bardzo skuteczna w ciepłych porach roku kiedy ryby żerują w toni lub przy samej powierzchni wody. Jak sama nazwa wskazuje łączy ona ze sobą dwa elementy czyli pellet i waggler. Łowienie na pellet waggler jest bardzo aktywne. Regularne, powtarzalne rzuty wykonujemy na przemian z podawaniem procą grubszych pelletów w pole nęcenia. Ryba zainteresuje się wpadającymi do wody pelletami, podpływa i przechwytuje w toni opadające przynęty.


Jak łowić na pellet waggler?

Łowienie na pellet waggler zawsze zaczynamy od strzelania z procy. Ważne jest aby dobrać właściwą odległość. Jeżeli przed rozpoczęciem łowienia widzimy ryby lub spławy to dobrze będzie łowić w tym miejscu. Ładujemy do procy kilka pelletów i strzelamy dokładnie w to miejsce. Taką czynność powtarzamy regularnie co kilka 10 sekund. Kiedy widzimy zainteresowanie możemy zarzucić zestaw w to samo miejsce bezpośrednio na wpadające do wody przynęty. Pellet zamontowany na gumce opada naturalnie razem z pelletem wystrzelonym z procy. Mamy wtedy dużą szansę, że żerujące karpie czy amury chwycą właśnie ten z naszych haczykiem.


Zestaw do pellet waggler - spławik, przypon, łącznik

Zestaw do łowienia pellet wagglerem jest bardzo prosty w budowie. Na żyłkę główną nawlekamy dwa dobrej jakości stopery, przelotowy łącznik spławika lub krętlik z agrafką i kolejne dwa stopery. Na żyłce głównej robimy małą petlę, do której dołączamy przypon o długości około 50cm. To wszystko. Zestaw do łowienia pellet wagglerem jest gotowy. Stopery pozwolą Ci na odpowiednie ustawienie głębokości łowienia. Celowo proponujemy dwa stopery po każdej stronie łącznika spławika aby przy rzucie nie przesuwały się po żyłce i nie zmieniały ustawionego gruntu. Jeżeli chcesz aby pellet opadał na dno lub na większa głębokość zwyczajnie przesuń stopery i łącznik z górę żyłki głównej.


Jaki pellet do wagglera?

Najczęściej do łowienia pellet wagglerem stosujemy grubsze pellety o średnicy 6mm lub 8mm. Najważniejsze aby były one identycznej wielkości i kształtu. To pozwoli na utrzymanie celności rzutu. Pellet 6mm możemy używać jeżeli pole nęcenia nie będzie bardzo daleko od brzegu. Strzelanie pelletem 6mm na odległość powyżej 15m może być trudne szczególnie jeżeli mamy boczny wiatr. Na większe odległości lepszym wyborem będzie 8mm. Lata dalej, celniej i często wabi większe ryby. Najbardziej popularnym pelletem do pellet waggler jest Skretting Coarse Fish 6mm lub 8mm. Skretting powoli tonie, dłużej trzyma się w toni gdzie żerują ryby i jest bardzo skuteczny na karpie, amutry a nawet karasie.


Co to jest sinking bomb?

Łowienie na sinking bomb to połączenie pellet wagglera i bombki. Sinking bomb umożliwia łowienie w toni poprzez powolne opadanie na dno. Kiedy zaczekamy wystarczająco długo cały zestaw opadnie na dno prezentując przynętę podobnie do feeder bomb. Sinking bomb możemy montować na taki sam zestaw jak pellet waggler i bombkę.


Jak łowić na slow sinking bomb?

Sinking bomb będzie bardzo skuteczny w tym samym polu nęcenia co pellet waggler i bombka. Inaczej zaprezentuje naszą przynętę i często odwdzięczy się bardzo mocnymi braniami. Pellet wcześniej podawany pod pellet waggler opadnie na dno i często wabi duże ryby stojące przy dnie. Jeżeli dyskretnie podamy tam zestaw z wolno tonącą bombką to możemy spodziewać się świetnych efektów. Pamiętaj, że sinking bomb sam z siebie może pływać na powierzchni. Warto to sprawdzić. W zestawie powinny znajdować się małe ciężarki, którymi regulujemy szybkość tonięcia. Wystarczy wrzucić je do środka sinking bomb i zamknąć zatyczką.