Filtrowanie

W promocji

Na stanie

Cena

29,00 zł - 40,00 zł

Wyporność (g)

2 - 14

Spławiki Pellet Waggler

Jaki spławik do pellet waggler?

Łowienie na pellet waggler zmusza nas do nietypowego podejścia do łowienia spławikiem. Metoda ta jest bardzo zbliżona do klasycznego łowienia wagglerem ale są pewnie cechy bardzo odmienne. Nie używamy smukłych, wąskich i długich spławików, które wskazują najdelikatniejsze brania drobnej ryby. Pellet waggler to metoda pozwalająca na szybkie i efektowne łowienie dużych karpi, amurów a nawet karasi. Brania będą bardzo szybkie i widowiskowe bo często po wpadnięciu do wody zobaczymy wielki wir i poczujemy mocny odjazd na wędce. Najważniejszą cechą spławików do pellet wagglera będzie waga, grubość i kolor antenki.


Spławiki do pellet waggler - Guru, Preston, Matrix, Drennan

Wszystkie spławiki do pellet waggler powinny być pękate i grube. Średnica 10mm pozwoli na szybkie ustawienie się spławika automatycznie po wpadnięciu do wody. jest to ważne bo brania często następują błyskawicznie po uderzeniu zestawu o wodę. Grube spławiki do pellet wagglera przy wpadnięciu do wody wydają charakterystyczny dźwięk. To chlapnięcie bardzo skutecznie wabi ryby, które z dużą prędkością wpływają w łowisko i szybko połykają opadający pellet. Gruba, jaskrawa antenka spławika pozwoli nam szybko zlokalizować miejsce gdzie znajduje się zestaw. Nawet po szarpnięciu, które skutkuje podbiciem pelletu w toni, błyskawicznie pojawi się na powierzchni i dobrze zasygnalizuje branie.

W ofercie sklepu haczykowo.pl znajdziecie ponad 40 modeli spławików do pellet waggler z topowych marek Guru, Matrix, Preston, Drennan.